Skip links

Siteniz İçin Anahtar Kelime Araştırması Nasıl Yapılır ?

Siteniz İçin Anahtar Kelime Araştırması Nasıl Yapılır ?

Makinist Creative Studio olarak siz seo hizmetleri konusunda meraklı ziyaretçilerimize bugün, anahtar kelime araştırması hakkında bir yazı paylaşmak istiyoruz.

Öncelikle anahtar kelimenin önemini açıklayalım; anahtar kelime, işletmenizin hedef kitlenizle etkileşime geçme ve ihtiyaçlarına çözüm bulmaları konusunda en önemli seo çalışmasıdır. Tabi bu çalışma da doğru anahtar kelime seçiminden geçmektedir. MCS Seo ekibi, sektörünüzle ilgili yapılan arama sonuçları tespit eder ve analiz ederiz. Diğer sorumu doğru anahtar kelime araştırması ve seçimi nasıl yapılmalıdır?

Google Ads Anahtar Kelime Planlayıcı

google anahtar kelime aracı, ilgili anahtar kelimenizin eş anlamlılarını, aranma hacimlerini ve kullanıcıların hangi dönemlerde ne kadar çok aradığını analiz etmenizi sağlayan en önemli araçlardan biridir.

Google Ads Anahtar Kelime Planlayıcısına erişmek için, gmail hesabınıznı olması ve google ads’e ücretsiz olarak hesap oluşturduktan sonra aracı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu adımlar sonrasında Ads Anahtar kelime aracı bizlere ilgili anahtar kelime ile ilgili aratılmış ve aranma hacmi olan anahtar kelimeleri göstermektedir.

Keywordtool.io Aracı

Keyword Tool İo, ücretsiz ve kayıt olunmadan kullanılabilen ücretsiz anahtar kelime aracıdır. Anahtar kelimenizle ilgili kullanıcılar tarafından aratılan anahtar kelimeleri ve türevlerini bulmanızı sağlamaktadır. Keyword tool io aracı ile anahtar kelimenizle ilgili eş anlamlı, aranma hacmi olan anahtar kelimeleri bulmanız mümkündür.

Google Önerileri

Bilindiği üzere Google, arama bölümünde yazılan kelimelerin altında diğer öneri kelimeleri sunmaktadır. Burada çıkan anahtar kelimeler, kullanıcılar tarafından aratılmakta olan ilgili kelimelerdir. Aradığınız anahtar kelimenizle ilgili yeni fikirler almak adına kullanılabilecek en iyi araçlardan birisidir.