Skip links

Kurumsal Seo Çalışması Nasıl Yapılmalıdır

Kurumsal Seo Çalışması Nasıl Yapılmalıdır ?

Arama motoru optimizasyonu çalışmalarının ilk ayağı, genellikle internet sitenizin teknik optimizasyonlarından başlar. İnternet sitenizin durumu teknik anlamda detaylı ve özenli bir çalışma ile inceleyerek, eksiklerin çıkartılması ve sonra ki süreç için markanızın arama sonuçlarında neden beklenen sonuça ulaşmadığını anlarız.

Sitenizin teknik optimizasyon bölümünde amacı, sitenizin teknik anlamda eksiklerini ve nelere ihtiyaç olduğu tespit edilmektedir. Arama motorları özellikle google botları, teknik optimizasyon hataları olan bir çok internet sitesini ziyaret edemediği için arama motorlarında bulunmak istediğiniz sonuçlarda sitenize yer vermeyecektir.

Teknik optimizasyonu problemli internet sitelerinde ne kadar yüksek kaliteli hizmetler ve ihtiyaçlar sunarsanız sunun uzun vadeli başarıyı yakalayamazsınız. Makinist Creative Studio olarak internet sitenizi teknik optimiazsyonunu ve kurumsal seo çalışmasını sunarak kısa süre de hedeflenen sonuçlara ulaştırmaktadır.

İçerik Optimizasyonu

Google algoritma güncellemelerinden sonra içerik, internet siteler için çok önemli hale gelmiştir. Sitenizde bulunan kalitesiz, kopya ve kullanıcıya fayda sağlamayan bütün içerikleri bu operasyonumuzda tespit ederek, gerekli optimizasyon süreçlerimizi gerçekleştiriyoruz.

İçerik optimizasyonu öncesinde belirlenen anahtar kelime grupları içerisinde hizmet, blog ve rakip anahtar kelimeleri detaylı bir şekilde analiz ederek, markanıza en uygun olanların profesyonel bir şekilde yazılmasını sağlıyoruz.

Anahtar kelimelerin markanıza uygun olup olmadığı belirlenirken, aynı zamanda aranma hacmine sahip anahtar kelimeler tespit edilir. İnternet sitenizin öncelik verdiği anahtar kelimeler özelinde detaylandırmalar yaparak, ilgili içeriklerin kaliteli yazılması ve sitenize hızlı bir şekilde girilmesi sağlanmaktadır.

Off-Page SEO

Off Page SEO veya bilinen adıyla Site dışı SEO çalışmaları internet ortamında bulunan diğer web sitelerden alınan tıklanabilir bağlantılara denilmektedir. Kaliteli, otoriter ve markanıza uygun yerlerden alınan bütün bağlantılar, arama sonuçlarında sıralamalarınıza etki etmektedir.

İnternet sitenizin kaliteli ve otoriter siteler tarafından önerilmesi, arama motoru botları tarafından daha hızlı bir şekilde taranacağı gibi aynı zamanda kullanıcılara güvenilir site olarak önerilirsiniz. Google özelinde internet siteniz kaliteli ve otoriter siteler tarafından öneriliyorsa siteniz kullanıcılara gösterilmeye uygundur.

Markanıza özel olarak seçtiğimiz kaliteli geri bağlantılar ile amacımız, internet sitenizin arama sonuçlarında yükselmesi ve hedef kitleniz içerisinde prestij kazanmasını sağlamaktır.

Leave a comment