Skip links

Tanıtım Film Çekimi

FİYAT TEKLİFİ ALIN

  WhatsApp İle İletişime Geçin

  0555 160 93 96

  TANITIM FİLMi

  Tanıtım ve Reklam Filmi Çekim Hizmeti

  İŞLETMELERİNİZ İÇİN KURUMSAL SEO ÇALIŞMASI

  Makinist Creative Studio, tanıtım filmi çekimi için öncelikle hedef kitle analizi, sektör analizi ve benchmarking çalışmaları gerçekleştirmektedir. Bu analizler doğrultusunda konsept geliştirir ve metin yazımı çalışmalarına hayat verir. Dünya trendlerini takip ederek bu trendlerin ülkemize entegrasyonunu etkili bir şekilde gerçekleştiren Makinist Creative Studio, dinamik ekibi ile tanıtım filmi ve reklam filmi çekimleri gerçekleştirmektedir.

   

  Tanıtım filmi çekimlerinde kullanılacak teknolojik ekipmanların güncel teknoloji olmasına özellikle dikkat eden Makinist Creative Studio, ürün çekimi, mekan çekimi, personel çekimi, mağaza çekimi, işleyiş çekimi ve havadan drone çekimleri gerçekleştirmektedir. Bunların seslendirme ve işleyişlerine göre kurgu ve montaj çalışmalarını gerçekleştirmektedir. Tek yapmanız gereken şey Makinist Creative Studio ile irtibata geçmeniz.

  Tanıtım ve Reklam Filmi Çekim Hizmeti

  Kurumsal tanıtım filmi

  Bir firmanın kuruluşundan itibaren hangi ürün ve hizmetleri sunduğunun anlatıldığı, mevcut pazardaki konumundan bahsedildiği, üretim aşamalarının gösterildiği, yöneticilerin konuşmalarının yer aldığı filmlerdir. Kurumsal tanıtım filmlerinde genellikle firma merkezinde gerçekleştirilen gerçek görüntülerle birlikte ürün ve hizmetlere ilişkin görüntüler yer alır.

   


  Ürün tanıtım filmi

  Bir ürünün üretim aşamalarını ve insanlara sağladığı yararların anlatıldığı filmlerdir. Üretilen ürün hakkında bilgiler verilir, üretimin nasıl gerçekleştiği anlatılır, ürünün hangi amaçlarla kullanıldığından bahsedilir ve ürünün avantajları gösterilir. Bunların hepsine aynı anda yer verilebileceği gibi tek başlarına birer konu halinde ele alıp ayrı ayrı filmlerde hazırlanabilir.

   


  Bilgilendirme tanıtım filmi

  Genellikle bir hizmet veya konuda insanları bilgilendirmeye yönelik yapılan filmlerdir. Örneğin, sunulan bir hizmetten insanların nasıl yararlanabileceği konusunda hazırlanan tanıtım filmleri bu kategoriye örnektir. Yeni bir üretim teknolojisine geçen bir firma için bu sisteme geçildiğinin anlatıldığı film aynı şekilde bilgilendirme tanıtım filmidir.

  MCS ile Video Tanıtımlı Pazarlama

  Proje tanıtım filmi

  Genellikle büyük ölçekli firmalar ve kurumlar tarafından gerçekleştirilen filmlerdir. Bir firmanın gerçekleştirdiği bayi toplantısının tanıtımı, bir kurumun yaptığı eğitim için hazırlanan filmler bu kategori için örnektir.

  Animasyon(infografik) tanıtım filmi

  Son dönemde oldukça popüler olan tanıtım filmi türüdür. Herhangi bir konuda hazırlanabilir. İster firma tanıtımı olsun ister ürün tanıtımı, konusu hiç farketmezsizin tüm alanlara hazırlanabilir. Gerçek görüntülerin çekilmesine ihtiyaç duyulmadan, animasyon grafiklerle ile hazırlanan filmlerdir. Genellikle rakamsal veriler ve tanımlar üzerinden kurgulama yapılır.

  Tanıtım filmi senaryosu nasıl hazırlanır?

  Genellikle kurumsal tanıtım filmleri ve bilgilendirme tanıtım filmleri için bir seslendirme metnini ihtiyaç duyulur. Bu metni bazen bir dış ses seslendirir bazen ise firma yöneticileri ile yapılan bir röportaj kullanılabilir.
  Bu noktada dikkat edilmesi gereken konu hazırlanan metnin sıkıcı olmamasıdır. Tanıtım filmleri 1 dakika ile 20 dakika arasında olabilir. Günümüzde insanlar için vakitlerinin ne kadar değerli olduğunu göz önüne aldığınızda bu süreleri ne kadar aşağı indirebilirseniz o kadar faydalı olacaktır. Anlatacağınız konular için sade ve açıklayıcı bir dil belirleyerek izleyicileri sıkmadan anlatmak tanıtım filminiz için başarılı bir sonuç almanızı sağlayacaktır.

  Tanıtım filmi fiyatları nedir?

  Tüm prodüksiyon işlerinde olduğu gibi tanıtım filmi için de net bir fiyat belirleyemeyiz. Tanıtım filmi yapımını etkileyen çok sayıda faktör vardır. Bunların en başında prodüksiyon kalitesi ve yapım süresi gelmektedir. Süre bakımından uzun süreli bir tanıtım filmi için belirlenecek bütçe daha yüksek olacaktır. Aynı şekilde tanıtım filmi içerisinde yapılacak tüm çekim teknikleri, kurgu yöntemleri ve animasyonlar fiyat konusunda belirleyici olmaktadır.

  Çekim için belirlenen süre, işin teslim süresi, seslendirme metninin uzunluğu, oyuncu ihtiyaçları gibi durumlar tanıtım filmi bütçesini yukarılara doğru çekecektir. Bu süreçte ajans ile doğru fikir alışverişi yaparak tam olarak neye ihtiyacınız olduğunu en iyi şekilde anlatmanız gerekmektedir. Yapılacak tüm işlemler için ajansınızdan ayrı ayrı bütçe talep edebilirsiniz.